Wczoraj, 18 sierpnia, doszło do nagłego spadku wydajności studni w stacji uzdatniania wody w miejscowości Chotum.
Według mieszkańców, problemy z dostępem do wody trwały kilkanaście godzin. Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy Ciechanów, w stacji dokonano niezbędnych przepięć i na chwilę obecną sytuacja jest opanowana.
Nikła wydajność stacji w Chotumiu to problem, z którym gmina zmaga się od kilku lat. W celu uniknięcia dalszych kłopotów, gmina przygotowała projekt podpięcia stacji do SUW w Gumowie. Podpisana została również umowa na przeprowadzenie nowego odwiertu studni dla SUW Chotum. Planowo obie inwestycje powinny zakończyć się w tym roku, jeszcze przed jesienią.





![Tak Ciechanów bawił się na Dniach Miasta [zdjęcia]](/images/powiaty/ciechanow/wydarzenia/dni%20miasta%202026%2043.jpg#joomlaImage://local-images/powiaty/ciechanow/wydarzenia/dni miasta 2026 43.jpg?width=900&height=545)
Komentarze obsługiwane przez CComment