W niedzielę w Ciechanowie odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucja 3 Maja. Wydarzenie miało podniosły charakter i zgromadziło licznych przedstawicieli władz oraz mieszkańców miasta.
Oficjalne uroczystości rozpoczęły się przy pomniku Polskiej Organizacji Wojskowej na Placu Kościuszki, gdzie delegacje złożyły kwiaty, oddając hołd bohaterom walk o niepodległość. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent miasta Krzysztof Kosiński, podkreślając znaczenie patriotyzmu i wspólnoty narodowej.
Wojskową asystę honorową oraz wartę pełnili żołnierze, nadając uroczystości szczególnie podniosły charakter. Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele parlamentu RP, władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, instytucji publicznych, szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Ciechanowa. Po części oficjalnej uczestnicy udali się do kościoła parafialnego Kościół św. Tekli, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny.
Organizatorami obchodów byli Prezydent Miasta Ciechanów oraz Dowódca Garnizonu Ciechanów Norbert Iwanowski.






Komentarze obsługiwane przez CComment