Płońskie, miejsko – powiatowe obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zainaugurowała msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Maksymiliana Kolbego.
Po mszy św. uczestnicy przeszli pod pomnik Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządu, w tym m.in. burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, wicestarosta powiatu płońskiego Jacek Ryziński, radni miasta i powiatu, młodzieżowe rady miejskie, przedstawiciele instytucji, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji działających w Płońsku i w powiecie płońskim, przedstawiciele służb mundurowych, wojska, policji, straży pożarnej, nadleśnictwa i straży miejskiej.
Tak jak co roku, po okolicznościowych wystąpieniach i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja, obchody zakończył pokaz taneczny w wykonaniu Mażoretek MCK Diament Płońsk przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia”.
Fot. KO






Komentarze obsługiwane przez CComment