Podczas ostatniej przed wakacjami sesji płońscy młodzieżowi radni podsumowali miniony rok szkolny. Był to również moment pożegnań - radnych, których mandat wygasa.
Podczas środowej sesji (24 czerwca) młodzi radni podsumowali swoje dotychczasowe inicjatywy. A była to m.in. akcja porządkowania „Altany” przy ulicy Północnej oraz organizacja miejskiego przeglądu talentów „Płońsk ma talent!”. Radni byli również zaangażowani w obchody Dnia Dziecka „Mama, Tata, Ja – Miasto Dzieciom”, podczas których przeprowadzili konsultacje społeczne „Wiele rad dla młodzieżowych rad” oraz zorganizowali kreatywne warsztaty i malowanie twarzy dla najmłodszych mieszkańców.
- Ważnym punktem obrad było również omówienie wyników ankiety przeprowadzonej wśród rówieśników. Dzięki tym badaniom wiemy, że młodzi Płońszczanie chętnie spędzają czas poza domem i doceniają miejską infrastrukturę, taką jak boiska, parki czy skatepark, ale jednocześnie potrzebują kolejnych przestrzeni do spotkań, odpoczynku i rozwijania pasji. To dla nas jasny sygnał i drogowskaz do dalszych działań – przekazuje płoński ratusz.
Czerwcowa sesja była też momentem pożegnań - część młodzieżowych radnych kończy 8 klasę szkoły podstawowej, co oznacza, że ich mandaty wygasają. A są to: Bartosz Bugajewski, Krzysztof Dobrosielski, Marcel Klękowicz, Maja Konofalska, Bartosz Kwiatkowski, Julia Łaszczyk, Julia Rusztejko, Ada Skowrońska, Szymon Szałkowski, Lena Stroińska oraz Maciej Woliński.
Z rąk starszych kolegów samorządowców odebrali oni podziękowania za swoją dotychczasową pracę. W nowym roku szkolnym odbędą się wybory uzupełniające do młodzieżowej rady.






Komentarze obsługiwane przez CComment