1 listopada 2022 r., we wtorek, odbywa się kolejna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków cmentarza Świętego Krzyża w Pułtusku, jednego z najstarszych na Mazowszu.
Wzorem warszawskich Powązek, z inicjatywy Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego odbędzie się zbiórka na renowację zabytkowych nagrobków.
"Trwają ostatnie prace nad instalacją nagrobka ks. Wiktora Bonifacego Gogolewskiego. Dzięki Państwa hojności i wsparciu Mazowieckiego Konserwatora Zabytków kolejny nagrobek odzyskał dawny blask. Koszt renowacji wyniósł 57 tys. Mamy nadzieję, że 1 listopada spotkamy się na kolejnej kweście", napisali przedstawiciele Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Wcześniej na nekropolii w Pułtusku całkowitej renowacji został poddany m.in. nagrobek rodziny Budnych z 1890 r. z monumentalną rzeźbą płaczki dłuta artysty rzeźbiarza Teofila Godeckiego.
Kwestować będą m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy, nauczyciele, dziennikarze, reprezentanci organizacji, studenci i uczniowie.
Więcej w TC
Na zdjęciu - wolontariusze rok temu


![Park botaniczny, amfiteatr i nowe miejsce wypoczynku. Kanały w Ciechanowie przejdą wielką metamorfozę [zdjęcia]](/images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly%20ciechanow%201.jpg#joomlaImage://local-images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly ciechanow 1.jpg?width=900&height=506)



Komentarze obsługiwane przez CComment