W minioną niedzielę, 21 czerwca, mieszkańcy regionu tłumnie zgromadzili się na Przystani Wodnej w Pułtusku, aby wspólnie celebrować Pułtuską Noc Świętojańską. Wydarzenie, zorganizowane przez Samorząd Gminy Pułtusk oraz Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, obfitowało w muzykę, tradycję i wodne atrakcje.
Tradycja i muzyka na żywo
Świętowanie zainaugurowano o godzinie 14:30 plenerową mszą świętą, którą odprawiono w intencji osób pracujących i wypoczywających na wodzie. Po wspólnej modlitwie na scenie zaprezentował się Chór Cantorum Gaudium. Jednym z najbardziej widowiskowych momentów popołudnia było uroczyste błogosławieństwo wody połączone z paradą jednostek pływających po rzece Narew.
W części artystycznej publiczność mogła podziwiać m.in.: występy uczestników zajęć wokalnych MCKiS oraz Artystycznego Zespołu Estradowego z MCKiS, barwne pokazy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” oraz energetyczny pokaz breakdance w wykonaniu instruktora Tomka Świderskiego i jego uczniów. Tłumnie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać również koncertów zespołów HONEY OK. i INTO THE LIGHT.
Kulminacyjnym punktem wieczoru był koncert gwiazdy – Norbiego, który porwał zgromadzonych do tańca. Zabawa nie skończyła się po koncercie, od 21:00 uczestnicy bawili się w rytmach serwowanych przez DJ-a.
Wodne zmagania i zabawa dla najmłodszych
Imprezie towarzyszyło wiele inicjatyw angażujących całe rodziny w tym konkurs na „Najpiękniejszy Wianek” o Nagrodę Burmistrza Miasta Pułtusk. Ponadto organizatorzy przygotowali liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne, strefę zabaw dla dzieci, a dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne rejsy gondolami, dezetą i katamaranem po rzece Narew.
Fot. Bernadeta Hamowska





Komentarze obsługiwane przez CComment