Mieszkańcy gminy Obryte jako pierwsi w powiecie pułtuskim podziękowali za plony. Gminne Dożynki odbyły się 15 sierpnia w Sokołowie Włościańskim i zostały połączone z uroczystością odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP.
Budziły podziw wieńce dożynkowe wykonane przez osiem sołectw gminy Obryte; ich przedstawiciele odebrali nagrody z rąk wójta Sebastiana Mroczkowskiego i przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Oleksy.
Wieńce zostały przyniesione z placu przy kościele na plac dożynkowy, gdzie odbyła się polowa msza św. w intencji rolników oraz dziękczynna za tegoroczne zbiory, którą odprawił ks. kan. Józef Gawlik. Nie zabrakło dzielenia się chlebem, co uczynili m.in. starostowie dożynek Danuta i Jan Rurka.
Całość w TC nr 34 z 23.08.



![Park botaniczny, amfiteatr i nowe miejsce wypoczynku. Kanały w Ciechanowie przejdą wielką metamorfozę [zdjęcia]](/images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly%20ciechanow%201.jpg#joomlaImage://local-images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly ciechanow 1.jpg?width=900&height=506)


Komentarze obsługiwane przez CComment