Ta podwyżka była kwestią czasu, a nawet, zdaniem niektórych, powinna nastąpić wcześniej. Nie jak obecnie 20 zł, tylko 29 zł wyniesie od 1 lipca miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Pułtusk.
19 kwietnia przed godziną 10.00 strażacy otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło przygniecionego przez drzewo mężczyzny. Do zdarzenia doszło w Szczawinie, w gm. Nowe Miasto.
Mieszkaniec powiatu makowskiego został zatrzymany 13 kwietnia przez pułtuską policję. Był podejrzewany o popełnienie dwóch przestępstw i do nich się przyznał.
W słoneczne popołudnie 11 kwietnia pułtuscy policjanci, pełniąc służbę na wodzie, zatrzymali do kontroli sternika. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.