Pułtuscy policjanci zatrzymali 44-letniego kierowcę mercedesa, który mimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zdecydował się wsiąść za kierownicę. Zastosowano wobec niego postępowanie w trybie przyspieszonym.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 czerwca, w godzinach wieczornych na ulicy Warszawskiej w Pułtusku.
- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym kierował mieszkaniec powiatu pułtuskiego. W toku czynności ustalono, że 44-latek ignorował nałożony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, narażając innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi – informuje mł. asp. Magdalena Bielińska.
Wczoraj (17 czerwca) zapadł sądowy wyrok - kierowca został skazany na: 6 miesięcy ograniczenia wolności (nieodpłatne prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie), 2-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, grzywnę w wysokości 5 tys. zł (którą musi wpłacić na Fundusz Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej) oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego.
![Park botaniczny, amfiteatr i nowe miejsce wypoczynku. Kanały w Ciechanowie przejdą wielką metamorfozę [zdjęcia]](/images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly%20ciechanow%201.jpg#joomlaImage://local-images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly ciechanow 1.jpg?width=900&height=506)





Komentarze obsługiwane przez CComment