Przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z naszego regionu, w tym powiatu pułtuskiego uczestniczyli 7 listopada w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce w uroczystym apelu. Podczas niego odebrali promesy na zakup nowego sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego.
Głównym punktem uroczystej zbiórki było wręczenie 31 promes reprezentantom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z naszego powiatu otrzymały je: OSP Głodowo, OSP Grabówiec, OSP Trzciniec, OSP Przewodowo, OSP Trzepowo, OSP Rębkowo i OSP Pułtusk.
Przedstawiciele OSP Grabówiec: Alicja Łazarska i Jakub Kuczyński, wraz z opiekunami Tomaszem Smętkowskim i Pawłem Bielińskim, odebrali promesę na zakup sprzętu specjalistycznego, wykorzystywanego w procesie szkolenia młodych strażaków.
- Serdecznie dziękujemy za to znaczące finansowe wsparcie, bez którego niemożliwe byłoby realizowanie wielu zadań. Nasze zaangażowanie, chęć działania i samozaparcie czasem nie wystarczą. Mamy nadzieję, że finanse z promesy pomogą nam powoli wprowadzić nowatorskie rozwiązania i rozwijać naszą działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz rozbudzać zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną, a tym samym przygotowywać ją do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych - napisała Ochotnicza Straż Pożarna w Grabówcu na swoim profilu FB. Przy okazji poprosiła osoby chcące rozpocząć przygodę z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i Ochotniczą Strażą Pożarną, by napisały lub przyszły.
Całość w TC nr 47 z 22.11.
![Park botaniczny, amfiteatr i nowe miejsce wypoczynku. Kanały w Ciechanowie przejdą wielką metamorfozę [zdjęcia]](/images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly%20ciechanow%201.jpg#joomlaImage://local-images/powiaty/ciechanow/samorzad/kanaly ciechanow 1.jpg?width=900&height=506)





Komentarze obsługiwane przez CComment